ИВАНИЋ ДОНОСИ НАЈВАЖНИЈУ ПОБЈЕДУ ЦРВЕНЕ ЗВЕЗДЕ У СЕЗОНИ

pre 13 dana

"Дерби је нешто посебно. Не може замијенити лошу сезону, не може замијенити пехар, не може обрисати поразе из читаве сезоне, али може много да промијени."

Фудбалери Црвене Звезде савладали су екипу Партизана резултатом 1:0, у 30. колу Суперлиге и тако се устоличили на првом мјесту табеле Супер лиге. Утакмица је одиграна на стадиону Рајко Митић.

Већ у 9. минути гости су остварили шансу и запријетили голу Црвене Звезде. Партизан је запријетио из слободног ударца, а Дегенек је лопту послао у корнер.

19. минут обиљежила је шанса Асана. Након избацивања лопте из казненог простора од стране Милана Борјана, расположени фудбалер гостујућег тима налијеће на лопту и волејом је шаље преко гола.

Ни домаћини нису мировали. Једна од најопаснијих ситуација била је у 21. минуту испред гола Владимира Стојковића. Катаи је ошутао лопту са 17 метара, а она је завршила у рукама голмана Стојковића.

У наставку утакмице, Партизан је наставио с притиском и упутио незгодан ударац, конкретно, Асан са 16 метара. Лопта је завршила у корнеру.

Нова шанса за домаћи тим десила се у 33. минути када је Мирко Иванић својим додавањем "пружио" лопту до Катајиа, који даље асистира Вељку Николићу. Николић шутира лопту у оквир гола, али добро постављени голман Партизана брани свој гол и шаље лопту у корнер.

Низ грешака фудбалера Паритзана, навео је фудбалера Црвене Звезде да налети на лопту испред гола Стојковића који га напуцава. На сву срећу играча и навијача Партизана, лопта некако долази до играча Партизана и завршава у корнеру.

У сљедећем  нападу, Партизанови играчи искориштавају конфузију у редовима црвено-бијелих и погађају пречку (Холендер је на тренутак одбрадовао све љубитеље Партизана, али је лопта у том моменту завршила неславно).

И даље смо у 42. минути. Још једна добра шанса за фудбалере Партизана, али капитен Црвене Звезде спашава свој гол.

45. минут, судија Симовић свира крај првог полувремена, а фудбалери "вјечитих" одлазе на одмор са резултатом 0:0.

Друго полувријеме почело је нешто опуштеније. Није било одмах већих шанси.

У 58. минути десио се корнер за Црвену Звезду. Маестрално изведен корнер Канге и још боља реакција Мирка Иванића довели су Црвену Звезду у вођство 1:0. Иванић је био највиши у скоку на првој стативи и тако матирао голмана Партизана.

У наставку утакмице ређале су се шансе на обје стране, али најбоља шанса десила се у 89. минуту за Партизан. Голман Борјан брани и чува своју мрежу од потенцијалног гола.

Након истека судијске надокнаде, судија Симовић свира крај, а фудбалери црвено-бијелих заједно са својим стручним штабом уписују нову побједу.

Црвена Звезда након 30 одиграних кола има 28 побједа и 2 ремија што је чини првим тимом на табели, док се Партизан налази на другом мјесту, са 12 бодова мање од клуба из Љутице Богдана.

Статистички гледано, на 164 одигране утакмице између вјечитих, Црвена Звезда забиљежила је 65 побједа, Партизан 47, док се у 52 наврата утакмица неријешено завршила.